Augmented Reality (AR) a jeho využití v grafickém designu

Augmented Reality (AR), neboli rozšířená realita, přináší nové možnosti v oblasti grafického designu. Zde jsou některé způsoby, jak je možné využít AR v grafickém designu:

 1. Interaktivní Reklama:
  • AR umožňuje vytvářet interaktivní reklamy, které reagují na pohyb nebo gesta uživatele. Například můžete vytvořit reklamu ve statickém magazínu, která se stane interaktivní, když uživatel použije svůj mobilní telefon s AR aplikací.
 2. Prodejní Katalogy:
  • Značky mohou vytvářet AR katalogy, které umožňují zákazníkům vidět produkty ve 3D, zkoumat je a dokonce je vyzkoušet ve svém prostředí pomocí kamery svého zařízení.
 3. Umělecká Galerie ve Virtuální Realitě:
  • Pro umělce a designéry může být AR způsobem, jak prezentovat svá díla. Uživatelé mohou vytvořit virtuální uměleckou galerii ve svém obývacím pokoji a procházet díla s použitím AR brýlí nebo prostřednictvím mobilní aplikace.
 4. AR na Obalech Produktů:
  • Značky mohou využívat AR ke zlepšení obalů produktů. Zákazníci mohou pomocí svých chytrých telefonů skenovat obaly a získat další informace, videa nebo interaktivní obsah.
 5. Virtuální Nákupní Zážitky:
  • AR může zlepšit online nákupní zážitek. Zákazníci mohou vyzkoušet virtuálně produkty, například nábytek nebo oblečení, ve svém vlastním prostoru před tím, než je zakoupí.
 6. AR na Výstavách a Akcích:
  • Designéři mohou vytvářet AR průvodce na výstavách nebo akcích. Uživatelé mohou skenovat určité body a získat interaktivní informace nebo příběh za vystaveným artefaktem.
 7. Personalizovaná AR Navigace:
  • AR může být využíváno pro personalizovanou navigaci, zejména v prostředích, jako jsou obchodní centra nebo muzea. Uživatelé mohou dostávat informace o okolních objektech, výstavních kusech nebo speciálních nabídkách.
 8. AR Filtry pro Sociální Média:
  • Designéři mohou vytvářet AR filtry pro platformy sociálních médií. Tato zábavná forma interakce umožňuje uživatelům vyzkoušet různé efekty a sdílet své zážitky.

AR přináší do grafického designu nový rozměr, který umožňuje interakci s reálným světem. Využitím AR může design přinášet zákazníkům bohatší, interaktivnější a zábavnější zážitky.